چگونه عمل می‌کند؟ SEO بهینه سازی موتور جستجو یا

نوشته شده توسط مهسا غلامی در تیم مارکتینگ بیلبورد 27 اسفند 1398

چکیده

بهینه سازی موتور جست و جو یا سئو یکی از انواع بازاریابی دیجیتال است که باعث می‌شود سایت شما در جست و جو های اینترنتی بالاتر از دیگر سایت ها به مخاطبان نشان داده شود و در نتیجه مشتریان بالقوه‌ی شما در فضای اینترنت با شما آشنا می‌شوند. در این مقاله سعی داریم سئو و روش های آن را معرفی کنیم.

بهینه سازی موتور جست و جو

چگونه عمل می‌کند؟ SEO بهینه سازی موتور جستجو یا

سئو عبارتست از فرآیند بهینه سازی وب سایت در جهت داشتن "رتبه بالاتر" در صفحات نتایج موتور جستجو؛ در نتیجه میزان ترافیک اصلی (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می‌یابد. کانال هایی که از SEO بهره می‌برند شامل وبسایت ها ، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند. به منظور ایجاد ترافیک مناسب برای وب سایت شما، چندین روش برای نزدیک شدن به سئو وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

1- سئو داخلی:

این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که "در صفحه" وجود دارد متمرکز می شود. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که ممکن است جست وجو شود یا حتی معنی این کلمات، شما می‌توانید به سوالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) این سؤالات رتبه بالاتری کسب کنند. در نتیجه بیشتر مشتریان بالقوه اینترنتی‌ که به دنبال محصول یا خدمتی هستند که شما آن را ارائه می‌دهید با سرچ این کلمات صفحه‌ی شما را خواهند دید.

2- سئو خارجی:

این نوع سئو بر روی تمام فعالیت هایی که هنگام جستجوی بهینه وبسایت در "خارج از صفحه" انجام می‌شود متمرکز است. ممکن است بپرسید:"چه فعالیتی در وب سایت شخصی من نمی‌تواند بر رتبه من تأثیر بگذارد؟" پاسخ این است: پیوندهای ورودی که به عنوان بک لینک نیز شناخته می‌شود. تعداد ناشرانی که به شما مرتبط هستند، و "نفوذ و توانایی" آن ها، بر رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر تأثیر می‌گذارد. با برقراری ارتباط با ناشران دیگر، نوشتن پست های مهمان در وبسایت های دیگر و پیوند دادن به وب سایت خود و جلب توجه خارجی، از اقداماتی است که در سئو خارجی صورت می‌گیرد. می‌توانید از بک لینک های مورد نیاز برای جابجایی وب سایت خود بر روی تمام SERP های مناسب استفاده کنید.

3- سئو فنی:

این نوع سئو بر روی Backend وبسایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما متمرکز است. فشرده سازی تصویر ، داده های ساختار یافته و بهینه سازی فایل های CSS ، همه از اشکال سئو فنی هستند که می‌توانند سرعت بارگذاری وبسایت شما را افزایش دهند. سرعت بارگذاری وبسایت یک عامل مهم رتبه بندی از نظر موتورهای جستجو مانند Google است.

در این مقاله با سئو که از روش های بازاریابی دیجیتال است به طور کلی آشنا شدید. در ادامه سعی می‌کنیم روش های دیگری از بازاریابی دیجیتال را معرفی کنیم.

برای ارتقاء کسب و کارتان علاقه‌مند به استفاده‌ از سئو بر روی وبسایت خود هستید؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
کپی
لینک

مطالب مرتبط